avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CUM DOBANDESC DREPTUL DE PROPRIETATE ASUPRA UNEI ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CUM DOBANDESC DREPTUL DE PROPRIETATE ASUPRA UNEI SUPRAFETE DE ...

CUM DOBANDESC DREPTUL DE PROPRIETATE ASUPRA UNEI SUPRAFETE DE TEREN PE CARE PREDECESORII MEI O DETIN DE PESTE 30 ANI
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 10:58, 19 Iunie 2023
Discutati cu un avocat si vedeti daca exista optiunea unui proces de uzucapiune, daca nu aveti acte.
Ultima modificare: Luni, 19 Iunie 2023
Ionut.ion, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reconstituire drept de proprietate CABINET DE  AVOCAT PATRASCU GHEORGHE CABINET DE AVOCAT PATRASCU GHEORGHE Buna seara ! Va rog sa-mi dati o idee despre ce tip de actiune ar mai putea initia unchiul meu in urmatoarea situatie:Detine un contract de vanzare cumparare ... (vezi toată discuția)
Ce se poate intampla? istratemaria istratemaria Casa stapaneste pamantul?Daca cineva a cladit o casa pe pamantul altcuiva si timp de 40 de ani si-a platit impozitele ca proprietar,iar acum pamantul de sub ... (vezi toată discuția)
Bunicul a cumpărat acum 50 de ani un teren cu chitanță de mână, la care plătește impozit și pe care s-a construit o casă. ce acte sunt necesare pentru a face actele de proprietate? Florin311 Florin311 Buna ziua !! Am si eu 2 intrebari daca ma poate ajuta cineva va rog din suflet este o situatie mai complicata ...! Bunicul a cumparat in urma cu 50 de ani un ... (vezi toată discuția)