Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Drepturi sot dupa casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Drepturi sot dupa casatorie

Buna ziua,
Daca poate cineva sa ma ajute: eu m-am casatorit recent si as vrea sa stiu daca sotul meu a dobândit drepturi asupra copiilor mei, care nu sunt ai lui și nici nu este trecut in certificatul lor de nastere și, de asemenea, nici eu nu mi-am schimbat numele de fata.

Mulțumesc!
Elena Andreea, administrator
Bună ziua,
Soțul dumneavoastră nu are niciun drept asupra copiilor dumneavoastră rezultați din mariajul anterior.
Ok.va mulțumesc frumos

Elena Andreea a scris:

Bună ziua,
Soțul dumneavoastră nu are niciun drept asupra copiilor dumneavoastră rezultați din mariajul anterior.