avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Drepturi sot dupa casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Drepturi sot dupa casatorie

Buna ziua,
Daca poate cineva sa ma ajute: eu m-am casatorit recent si as vrea sa stiu daca sotul meu a dobândit drepturi asupra copiilor mei, care nu sunt ai lui și nici nu este trecut in certificatul lor de nastere și, de asemenea, nici eu nu mi-am schimbat numele de fata.

Mulțumesc!
Ultima modificare: Marți, 20 Iunie 2023
Elena Andreea, administrator
Cel mai recent răspuns: Becul , utilizator 13:54, 20 Iunie 2023
Bună ziua,
Soțul dumneavoastră nu are niciun drept asupra copiilor dumneavoastră rezultați din mariajul anterior.
Ok.va mulțumesc frumos

Elena Andreea a scris:

Bună ziua,
Soțul dumneavoastră nu are niciun drept asupra copiilor dumneavoastră rezultați din mariajul anterior.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire sau vanzare cumparare cu clauza iulian910 iulian910 Buna ziua, O persoana care este titular, este casatorit dar nu au copii, vrea sa lase cuiva locuinta, insemnand curte si casa, cuiva care sa se foloseasca de ... (vezi toată discuția)
Schimbare de nume hedonia hedonia Buna ziua, as dori sa ma ajutati intr-o problema. Este vorba de procedura de schimbare de nume a tatalui meu. Am cerut recent pentru el un certificat de ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume copil AdelinaIulia AdelinaIulia Numele meu este Sorina G si as avea nevoie de cateva raspunsuri. Povestea este mai lunga dar as vrea sa cuprind totul in doar cateva fraze. As vrea sa stiu ce ... (vezi toată discuția)