Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua,sora mea este in faza de cancer terminal,nu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua,sora mea este in faza de cancer terminal,nu mai vb,maminca,etc.In ...

Buna ziua,sora mea este in faza de cancer terminal,nu mai vb,maminca,etc.In timpul covid a primit suma de 39900,despagubiri la locul de munca(curatatorie).S a constatat ca suma trebuie returnata deoarece nu a fost legala procedura!Nu are nimic pe numele ei ,casa,masina,teren iar banii s au cheltuit prin spitale,neavind de unde sa i returneze,cum ne invatati sa procedam?Multumesc anticipat si asteptam cu nerabdare raspunsul!
Dacă returnarea banilor este o procedură legală, îi va trage lunar 33% din pensie.
Dapix, utilizator
Va multumesc!

Dapix a scris:

Dacă returnarea banilor este o procedură legală, îi va trage lunar 33% din pensie.

Bine ar fi să-i aducă acasă pensia poștașul. Să n-o primească prin cont bancar, că-i mai complicat.