avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua,sora mea este in faza de cancer terminal,nu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua,sora mea este in faza de cancer terminal,nu mai vb,maminca,etc.In ...

Buna ziua,sora mea este in faza de cancer terminal,nu mai vb,maminca,etc.In timpul covid a primit suma de 39900,despagubiri la locul de munca(curatatorie).S a constatat ca suma trebuie returnata deoarece nu a fost legala procedura!Nu are nimic pe numele ei ,casa,masina,teren iar banii s au cheltuit prin spitale,neavind de unde sa i returneze,cum ne invatati sa procedam?Multumesc anticipat si asteptam cu nerabdare raspunsul!
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 20:45, 20 Iunie 2023
Dacă returnarea banilor este o procedură legală, îi va trage lunar 33% din pensie.
Ultima modificare: Marți, 20 Iunie 2023
Dapix, utilizator
Va multumesc!

Dapix a scris:

Dacă returnarea banilor este o procedură legală, îi va trage lunar 33% din pensie.

Bine ar fi să-i aducă acasă pensia poștașul. Să n-o primească prin cont bancar, că-i mai complicat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare cheltuieli iuliara2005 iuliara2005 Buna ziua, dupa moartea fratelui matusii mele a ramas o mostenire. Fratele matusii nu a avut copii, sotia a decedat acum un an. In urma unchiului au ramas ... (vezi toată discuția)
Recunoaşterea meritelor personalului angajat unitate sanitara covid-19 Registered_user Registered_user Buna ziua tuturor, LEGE nr. 56 din 15 mai 2020 Prezenta lege reglementează modalităţile de recunoaştere a meritelor personalului medical participant la ... (vezi toată discuția)
Mostenire? miha1611 miha1611 Buna ziua! Am nelamuriri in privinta cu mostenirea , si cum nu sunt in Romania sunt plecata de 5 ani in Spania nu cunosc nimic despre aceasta. Bunicul meu ... (vezi toată discuția)