Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Unde mă adresez in cazul in care nici asociația de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Unde mă adresez in cazul in care nici asociația de locatari ...

Unde mă adresez in cazul in care nici asociația de locatari și nici primăria nu iau masuri in cazul in care un vecin de la parter mia inundat apartamentul cu fum (prin horn)?
Au trecut doi ani de la întâmplare.
Proprietarul nu vrea să mă despăgubească pe cale amiabila.
In speta prezentata de dv asociatia de proprietari si primaria nu au responsabilitate deoarece in fapt este litigiu intre 2 locatari generat de neasigurarea starii tehnice a instalatiilor individuale
Daca propietarul vinovat nu intelege sa solutionez,aveti dreptul legal sa va ridicati cu pretentii in instanta