Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... In ce conditii PFA plateste TVA?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

In ce conditii PFA plateste TVA?

Buna ziua,

va rog sa-mi spuneti daca si in ce conditii PFA plateste TVA!
Depinde ce a declarat atunci cand a infiintat PFA.Daca este sau nu platitoare de TVA.De regula daca ai o CA sub 2 milrd.lei vechi,se recomanda optiunea de neplatitor de TVA.