avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Căsătoria cu separare de bunuri in străinătate are ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Căsătoria cu separare de bunuri in străinătate are valabilitate ...

Căsătoria in străinătate cu bunuri separate,are valabilitate și în România? La transcrierea căsătoriei în România am confirmat funcționarul de la starea civilă -regimul de bunuri separate
Mulțumesc .

Ultima modificare: Marți, 27 Iunie 2023
Maryegy, utilizator

Alte discuții în legătură

Divort la notar ellaella ellaella buna ziua,va rog sa-mi spuneti daca doi cetateni romani,care s-au casatorit in strainatate(in comunitate) si locuiesc acolo,pot sa divorteze in tara la ... (vezi toată discuția)
Declaratie regim matrimonial zohnermariana zohnermariana Am incheiat o casatorie in Egipt si la transcrierea ei in Romania mi se cere o declaratie privind regimul matrimonial.Intrebarea mea este cum sa procedez in ... (vezi toată discuția)
Certificat de casatorie transcris adno adno Buna ziua !Sunt casatorita in Grecia ,am inregistrat casatoria si la ambasada Romaniei;apar si in tara ca fiind casatorita sau trebuie sa ma casatoresc si in ... (vezi toată discuția)