Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Intervenient fortat in cazul unui accident rutier
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Intervenient fortat in cazul unui accident rutier

Buna ziua ,

Am avut in urma cu putin timp un accident rutier soldat doar cu pagube materiale, eu, in calitate de parte vinovata.
S-au demarat procedurile in vederea deschiderii dosarului de dauna la firma de asigurari, iar in urma cu cateva zile am primit o adresa de la tribunal in care sunt citat in calitate de intervenient fortat.

Trebuie sa fac ceva mai departe?

Multumesc !

Elena Andreea, administrator
Buna ziua,
Sa mergeti la instanta la primul termen cu C.I.
In rest, NIMIC!
mi se cere sa depun intampinare
Va revine obligatia sa dati curs citatiei sa va prezentati la data si ora consemnata in citatie
Buna seara,
Nu va chinuiti, nu e cazul!
E o simpla formalitate..