avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 452 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Intervenient fortat in cazul unui accident rutier
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Intervenient fortat in cazul unui accident rutier

Buna ziua ,

Am avut in urma cu putin timp un accident rutier soldat doar cu pagube materiale, eu, in calitate de parte vinovata.
S-au demarat procedurile in vederea deschiderii dosarului de dauna la firma de asigurari, iar in urma cu cateva zile am primit o adresa de la tribunal in care sunt citat in calitate de intervenient fortat.

Trebuie sa fac ceva mai departe?

Multumesc !

Ultima modificare: Vineri, 30 Iunie 2023
Elena Andreea, administrator
Buna ziua,
Sa mergeti la instanta la primul termen cu C.I.
In rest, NIMIC!
mi se cere sa depun intampinare
Va revine obligatia sa dati curs citatiei sa va prezentati la data si ora consemnata in citatie
Buna seara,
Nu va chinuiti, nu e cazul!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
E o simpla formalitate..

Alte discuții în legătură

Intervenient fortat bransky bransky Buna ziua!Recent am primit o notificare de la tribunal unde mi se cere sa depuno intampinare din postura de intervenient fortat,mai exact am fost implicat ... (vezi toată discuția)
am fost citat intr-o actiune ca intervenient. alinnm alinnm Buna seara, Am avut un accident rutier soldat cu victime . S-a deschis dosar de vatamare corporala, dupa care s-a clasat nefiind probleme majore cu privire ... (vezi toată discuția)
Intervenient fortat in dauna auto a-nicoleta a-nicoleta In urma cu 2 ani am avut un accident de circulatie, cu pagube materiale, am incheiat constatare amiabila si acum m am trezit cu o citatie de la judecatorie in ... (vezi toată discuția)