Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua, revin cu o întrebare la o executare ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua, revin cu o întrebare la o executare silită a unui ...

Bună ziua, revin cu o întrebare la o executare silită a unui credit de nevoi personale din 2007, nu am plătit ratele și hn executor judecătoresc a încuviințat poprire pe contul de salariu care l-am avut pana în 2021, de atunci nu am mai avut venituri și de curând am primit ceva acasă dar nu prea îmi dau seama ce înseamnă, dacă știe cineva va mulțumesc din suflet!

Camera Executorilor Judecătoresti de pe lângă Curtea de Apel Bucuresti BIROUL EXECUTO RI LOR JUDECĂTOREȘTI ASOCIAȚI ”AEQUITAS” Bucuresti - 030828, B-dul Unirii' nr• 691 bl (321), Tronson 1, parter si mezanin, Sector 3 Inregislrat ca operator de date cu caractere personal sub nr. 22495 C.I.F. RO 30039720 tel: 021 323 90 13 fax: 021 323 90 16 e-mail: office@ejb.ro www.ejb.ro Dosar executare nr. 591/2015 INCHEIEREA din data de 22.06.2023 Pe rol fiind solutionarea cererii de incetare a executarii silite din cauza lipsei de bunuri urmaribile, formulata din oficiu, in dosarul executional nr. 591/2015 aflat pe rolul biroului nostru privind pe creditoarea InvestCapitaI Ltd (creditor cesiona al creditorului cedent SeCapital S.a. R.L.)cu sediul procesual ales la KRUK ROMANIA S.R.L., cu sediul in Buc - Maria, CN Far estorel nr. 1, et. subsol, parter , Sector 4, impotriva debitoarei BUSOI Andreea - Ana omiciliul in Domnesti - 077090, nr. 18, Comuna Domnesti, Judetul Ilfov. EXECUTORUL JUDECATORESC, in baza actelor comunicate, retine urmatoarele Prin cererea de executare silita inregistrata in data de 09.06.2015, creditoarea InvestCapitaI Ltd (creditor cesiona al creditorului cedent SeCapital S.a. R.L.) a solicitat inregistrarea cererii de executare silita si deschiderea dosarului de executare impotriva debitoarei BUSOI Andreea - Ana - Maria, urmand ca, dupa indeplinirea formalitatilor necesare, sa se procedeze la executarea silita a acesteia, in oricare dintre modalitatile prevazute de lege. In motivarea cererii, creditoarea a aratat ca debitoarea nu si-a executat de bunavoie obligatia stabilita in titlul executoriu. Prin incheiere s-a admis cererea creditoarei, s-a dispus inregistrarea acesteia in registrul general al B.E.J.A. AEQUITAS sub nr. 591/2015 si s-a incuviintat executarea silita a titlului executoriu reprezentat de contract de credit nr. 822PF8106.06.2007. Avand in vedere faptul ca in urma demersurilor efectuate in cadrul prezentului dosar de executare s-a constatat ca in patrimoniul debitoarei BUSOI Andreea - Ana - Maria nu s-au identificat bunuri urmaribile/conturi bancare cu disponibil, executarea silita nu poate fi efectuata din cauza lipsei de bunuri urmaribile ale debitoarei, astfel incat, in conformitate cu dispozitiile art. 703 alin. 1 punctul 2 C.Pr.Civ. republicat, urmeaza sa dispunem încetarea executarii silite in dosarul executional nr. 591/2015, aflat pe rolul biroului nostru. PENTRU ACESTE MOTIVE, IN NUMELE LEGII, DISPUN Incetarea executarii silite pornita la cererea creditoarei InvestCapital Ltd (creditor cesiona al creditorului cedent SeCapital S.a. R.L.)cu sediul procesual ales Ia KRUK ROMANIA S.R.L., cu sediul in Bucuresti - 040295, Int. Nestorel nr 1, et. subsol, parter , Sector 4 impotriva debitoarei BUSOI Andreea - Ana - Maria cu domiciliul in Domnesti - 077090, nr. 18, Comuna Domnesti, Judetul Ilfov in baza titlului executoriu contract de credit nr. 822PF8106.06.2007, in dosarul executional nr. 591/2015, intrucat executarea nu poate fi efectuata din cauza lipsei de bunuri urmaribile ale debitoarei. Remiterea titlului executoriu creditorului, sens in care punem in vedere acestuia sa delege un reprezentant in vederea prezentarii la sediul biroului B.E.J.A. AEQUITAS. Executorie. Cu drept de contestatie la executare in termen de 15 zile de la comunicare la instanta de execu Emisa astazi, 22.06.2023 la sediul BEJAAEQUITAS. Redactat: D.P e J )Ę; n

andreiusk, utilizator
s-a constatat ca in patrimoniul debitoarei BUSOI Andreea - Ana - Maria nu s-au identificat bunuri urmaribile/conturi bancare cu disponibil, executarea silita nu poate fi efectuata din cauza lipsei de bunuri urmaribile ale debitoarei, astfel incat, in conformitate cu dispozitiile art. 703 alin. 1 punctul 2 C.Pr.Civ. republicat, urmeaza sa dispunem încetarea executarii silite in dosarul executional nr. 591/2015,

Concret executorul judecatoresc a informat ca a desfasurat demersurile legale pentru informare asupra bunurilor dv in evidenta fiscal,dv nu detineti bunuri in evidenta,pe cale de consecinta s-a dispus incetarea executarii silite impotriva dv
Felicitari !
Mulțumesc mult!!!!!

ynocentta a scris:

s-a constatat ca in patrimoniul debitoarei BUSOI Andreea - Ana - Maria nu s-au identificat bunuri urmaribile/conturi bancare cu disponibil, executarea silita nu poate fi efectuata din cauza lipsei de bunuri urmaribile ale debitoarei, astfel incat, in conformitate cu dispozitiile art. 703 alin. 1 punctul 2 C.Pr.Civ. republicat, urmeaza sa dispunem încetarea executarii silite in dosarul executional nr. 591/2015,

Concret executorul judecatoresc a informat ca a desfasurat demersurile legale pentru informare asupra bunurilor dv in evidenta fiscal,dv nu detineti bunuri in evidenta,pe cale de consecinta s-a dispus incetarea executarii silite impotriva dv
Felicitari !