Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cetatenii din R. Moldova pot fi angajati cu pasaport ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cetatenii din R. Moldova pot fi angajati cu pasaport turistic ...

Cetatenii din R. Moldova pot fi angajati cu pasaport turistic ,fara alte vize?
Nu este necesară obţinerea avizului de angajare pentru încadrarea în muncă pe teritoriul României a cetăţenilor din Republica Moldova încadraţi în muncă pe teritoriul României cu contract individual de muncă cu normă întreagă, pe o perioadă de maximum 9 luni într-un an calendaristic.

Procedura de angajare în România a cetățenilor din Republica Moldova, Ucraina și Republica Serbia
[ link extern ]