Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Informatii avansare in grad dupa absolvire facultate
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Informatii avansare in grad dupa absolvire facultate

Buna ziua!
Am inteles ca daca fac aceasta facultate(Drept) ma poate avansa in grad, daca sunt in cadrul MAI? Si pe langa asta, daca nu sunt in cadrul MAI, ce pot face dupa terminarea acestei facultati in zilele noastre (pe langa avocatura)?
Elena Andreea, administrator
Buna ziua,
Dupa terminarea facultatii de drept, aveti mai multe optiuni, cum ar fi:
- admitere Barou(avocat)
- admitere INM( magistrat, judecator, asistent-magistrat, procuror)
- admitere notariat
- jurist
- consilier juridic
- mediator
- executor judecatoresc