Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general O societate plateste cu cardul achizitia la easybox.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

O societate plateste cu cardul achizitia la easybox.

Plata easybox: o societate plateste cu cardul achizitia la easybox, dar exista o diferenta intre valoarea produsului pe factura si suma platita, rezultata din costul transportului si pentru care nu avem documente justificative. Cum se inregistreaza aceste sume?
De exemplu produsul costa 50 lei pe factura, dar la easybox platim 60 lei, diferenta de 10 lei fara document justificativ.
george-neagu, moderator