Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Trei surori care au aceeași părinți.Una dintre ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Trei surori care au aceeași părinți.Una dintre surori i a ...

Trei surori care au aceeași părinți.Una dintre surori i a schimbat numele mamei din Elena în Cristina,nu știm cum a putut face asta ? După deces a moștenit tot,datorita numelui bănuiesc și s a declarat unicul moștenitor. Am cerut de la primărie copie de pe certificat dar apare numele Cristina în loc de Elena ,datele zilei de naștere anul coincid . Nu știu unde sa mai apelam
Buna ziua,
în ce documente a schimbat numele mamei?
Daca aveti extras după certificatul de nastere, în care apare numele real (Cristina), atunci puteti sa contestati in instanta certificatul de mostenitor al acesteia solicitând anularea si emiterea unui nou cf. de m. corespunzător realității.