avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 200 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un notar se poate deplasa domiciliu?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un notar se poate deplasa domiciliu?

Un notar se poate deplasa domiciliu.
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 08:36, 14 Iulie 2023
Se pot deplasa dar costurile sunt mari și trebuie sa sunați mai mulți notari pt a găsi unul.dispus sa o facă..
Se poate deplasa, dar nu mulți o fac. În orice caz, trebuie să-i prezentați situația și toate actele necesare înainte de programarea deplasării, care se face doar pentru semnarea actului încheiat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punerea sub interdictie judiciara a unei persoane nedeplasabile bygserv bygserv Buna ziua. Fratele meu sufera de schizofrenie si ai mei doresc sa il puna sub interdictie judiciara deoarece abia se mai deplaseaza la toaleta, nu mai ... (vezi toată discuția)
Acte notariae aiurelu36 aiurelu36 Daca solicit unui notar sa vina la domiciliul meu sa-mi faca un act cum se procedeaza,vine notarul la mine semnez actul si mi-l autentifica la mine acasa sau ... (vezi toată discuția)
Unde pot găsi un notar public care se deplasează la domiciliu ... CBM CBM Unde pot găsi un notar plublic care se deplasează la domiciliu ? (vezi toată discuția)