Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Lucrez intr-o firma al carui obiect de activitate ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Lucrez intr-o firma al carui obiect de activitate constructiile

Buna ziua,
lucrez intr-o firma al carui obiect de activitate sunt constructiile. Dupa cum se stie aceste firme au anumite facilitati in ce priveste salariile. Am mers la o banca pentru acordarea unui credit de nevoi personale si acolo mi s-a spus ca nu mi se ia in considerare salariul pe care-l primesc de un an de zile deoarece nu se stie cât vor fi in vigoare aceste facilitati . Cu alte cuvinte, desi in ce priveste salariul net m-as incadra la suma solicitată, mi se refuză pe motiv că brutul meu calculat fără acele facilitati, ar rezulta un net mult mai mic. Salariul il primesc chiar la banca respectivă, se vede clar că netul este cel declarat de mine. Este legal răspunsul lor fată de solicitarea mea?
george-neagu, moderator