Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, am depus cerere la ADP sector 2 in vederea ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, am depus cerere la ADP sector 2 in vederea inchirieri ...

Buna ziua, am depus cerere la ADP sector 2 in vederea inchirieri unui loc de parcare. Nu exista locuri libere in parcarea arondata imobilului in care domiciliez asa ca am fost trecut pe o lista de asteptare. Am facut o noua cerere pentru obtinerea unui loc de parcare intr-una din parcarile din apropiere unde conform platformei online mai exista locuri libere, ADP mi-au refuza in mod repetat atribuirea unui loc de parcare fara nici o explicatie suplimentare, incalcand regulamentul anexat si aprobat prin HCL 260/2021.
Ce pot face in conditiile astea?
Faceti o plingere la primarie si in functie de raspuns, daca ziceti ca regulamentul permite, dar sunteti refuzat, va puteti adresa instantelor de contencios administrativ, impotriva functionarului public respectiv, pentru despagubiri. Angajati un avocat.
[ link extern ]