avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită DISTRIBUIRE SUME POPRIRI
Discuție deschisă în Executare silită

DISTRIBUIRE SUME POPRIRI

DISTRIBUIRE SUME POPRIRI
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cum distribui o suma retinuta unui salariati reprezentand 1/2 din venitul net, la mai multi executori.

multumesc!
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 12:30, 20 Iulie 2023
Buna ziua,
Impartiti suma in parti egale.
Trebuie să-i anunțați pe toți executorii că sunt mai multe cereri de poprire de la mai mulți executori. Apoi ei se înțeleg între ei ce procent ia fiecare.

Dacă nu-i anunțați să știe, riscați să fiți dat în judecată ca angajator pentru validarea popririi.
Rezolvați problema ca să nu ajunheți în astfel de complicații.
Ultima modificare: Joi, 20 Iulie 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Popriri pe salariu monicagheorghe monicagheorghe Buna ziua, Va rog, frumos, sa ma ajutati cu urmatoarea speta: un salariat are x popriri in valoare de y lei. Are un salariu de baza lunar brut de ... (vezi toată discuția)
Infiintarea mai multor popriri ade_garga ade_garga Buna ziua. Am o angajata pe numele careia am primit 6 titluri executorii de infiintare poprire. Va rog sa-mi spuneti concret pana la ce procent din venitul ... (vezi toată discuția)
Doua popriri pe acelasi venit gillu gillu Buna ziua. Unui angajat I s-a poprit 1/3 din venitul net ca urmare a adresei communicate de executor, poprire care continua pana la incasarea integrala a ... (vezi toată discuția)