Forum Discuţii juridice Executare silită DISTRIBUIRE SUME POPRIRI
Discuție deschisă în Executare silită

DISTRIBUIRE SUME POPRIRI

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cum distribui o suma retinuta unui salariati reprezentand 1/2 din venitul net, la mai multi executori.

multumesc!
Buna ziua,
Impartiti suma in parti egale.
Trebuie să-i anunțați pe toți executorii că sunt mai multe cereri de poprire de la mai mulți executori. Apoi ei se înțeleg între ei ce procent ia fiecare.

Dacă nu-i anunțați să știe, riscați să fiți dat în judecată ca angajator pentru validarea popririi.
Rezolvați problema ca să nu ajunheți în astfel de complicații.
Dapix, utilizator