Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... De doi ani santem inundați succesiv în baie; ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

De doi ani santem inundați succesiv în baie; proprietara apartamentului ...

De doi ani santem inundați succesiv în baie; proprietara apartamentului superior spune că nu e de la ea. Inundația a afectat și instalația electrică,punandu- ne viața în pericol. Administratorul și președintele nu ne ajută. Ce mă sfătuiți,va rog?
Initial este necesar sa clarificati statutul instalatiei unde exista defectiunea care a generat inundatia
Poate fi vorba despre instalatie individuala raspunde proprietarul sau instalatie parte comuna raspunde asociatia de proprietari
Solicitati acordul proprietarului de la etajul superior sa permita accesul unei persoane specializate care sa poata concluziona statutul instalatiei la nivelul careia exista defectiunea si astfel veti cunoaste impotriva cui puteti sa va ridicati cu pretentii