Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua .M-am mutat intr-un bloc de 4 etaje ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua .M-am mutat intr-un bloc de 4 etaje ,apartamentul ...

Bună ziua .M-am mutat intr-un bloc de 4 etaje ,apartamentul meu fiind situat la etajul 2,aerisirea din coloana este obturația și toate mirosurile îmi vin în apartament la bucătărie, as dori sa astup aerisirea și sa îmi pun hota iar evacuarea sa o fac afara ,întrebarea mea este am nevoie de autorizație sau acordul vecinilor?
Aveti nevoie de acordul asociatiei de proprietari. Pentru ca trebuie sa gauriti zidul esterior care este proprietate comuna.
Daca o scoateti prin geam cum procedeaza unii e alta poveste ca e al dv, desi uneori e imposibil tehnic daca e departe de hota, sau e inestetic.
De ce nu luati legatura cu administratorul sau faceti o sesizare scrisa catre presedinte sa verifice coloana de aerisire daca e demolata sau astupata.
w_v_w_v, utilizator