avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Sunt divortata si custodia copilului o am ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Sunt divortata si custodia copilului o am eu. Pana ...

Buna ziua! Sunt divortata si custodia copilului o am eu. Pana astazi am iesit cu fetita din tara fara sa fie nevoie de nici un fel de procura de la tata. Urmeaza sa vin in tara cu fata sa-i fac buletinul pt 18 ani (abia in toamna o sa implineasca ani fata) si mi s-a comunicat din tara de la evidenta populatiei ca pentru a iesi din nou din tara cu fata, o sa am nevoie de procura din partea tatalui, ca legile s-au schimbat si nu pot sa ma intorc inapoi in tara in care traiesc cu fata fara procura. Daca ma puteti lamuri in legatura cu asta, va rog frumos!
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:58, 2 August 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara.
Gasiti in link-ul atasat informatiile dorite
[ link extern ]
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este nevoie sa veniți în țară pentru ID , se poate rezolva la Consulatul Roman din țara unde sunteți rezidenta . Interesați-va acolo , puteți intra pe portalul lor online unde găsiți toate informațiile necesare .
Ultima modificare: Marți, 1 August 2023
Etsy123, utilizator
Am vorbit cu ei si mi-au spus ca in tara trebuie sa vin sa-i fac buletinul pentru 18 ani fetei.
Stiam ca care sunt actele necesare doar ca m-a ingrijorat ce au spus cei de la evidenta populatiei.
Daca pana acum nu am avut nevoie de procura de la fostul sot, nu inteleg de ce mi-ar fi necesara acum.
Multumesc

Alexandrarares a scris:

Buna seara.
Gasiti in link-ul atasat informatiile dorite
[ link extern ]


1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Luati legatura cu un avocat caruia sa ii trimiteti spre studiu hotararea privind custodia. Numai astfel veti avea un raspuns cert.

Alte discuții în legătură

Bună ziua .daca fata are 14 ani ,pot face singura buletinul ... Alexaalexandra37 Alexaalexandra37 Bună ziua .daca fata are 14 ani ,pot face singura buletinul ? E pe numele tatalui ...mentionez ..nu am fost cununati... .multumesc frumos (vezi toată discuția)
Custodie comuna dar cu drepturi restranse sau custodie unica Tina24 Tina24 Buna ziua! Sa va prezint datale problemei inainte sa pun intrebarea - urmeaza sa divortez (in cateva saptamani incepe actiunea in instanta) - la mijloc este ... (vezi toată discuția)
Buletin Cecilia290 Cecilia290 Buna ziua am o fata de 14 ani face acum pe 22 si trebuie sa faca buletinu eu nu sunt in romania si nu pot sa ma duc acasa in schimb e fostu concubin am stat 18 ... (vezi toată discuția)