Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Sunt divortata si custodia copilului o am ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Sunt divortata si custodia copilului o am eu. Pana ...

Buna ziua! Sunt divortata si custodia copilului o am eu. Pana astazi am iesit cu fetita din tara fara sa fie nevoie de nici un fel de procura de la tata. Urmeaza sa vin in tara cu fata sa-i fac buletinul pt 18 ani (abia in toamna o sa implineasca ani fata) si mi s-a comunicat din tara de la evidenta populatiei ca pentru a iesi din nou din tara cu fata, o sa am nevoie de procura din partea tatalui, ca legile s-au schimbat si nu pot sa ma intorc inapoi in tara in care traiesc cu fata fara procura. Daca ma puteti lamuri in legatura cu asta, va rog frumos!
Multumesc!
Buna seara.
Gasiti in link-ul atasat informatiile dorite
[ link extern ]
Nu este nevoie sa veniți în țară pentru ID , se poate rezolva la Consulatul Roman din țara unde sunteți rezidenta . Interesați-va acolo , puteți intra pe portalul lor online unde găsiți toate informațiile necesare .
Etsy123, utilizator
Am vorbit cu ei si mi-au spus ca in tara trebuie sa vin sa-i fac buletinul pentru 18 ani fetei.
Stiam ca care sunt actele necesare doar ca m-a ingrijorat ce au spus cei de la evidenta populatiei.
Daca pana acum nu am avut nevoie de procura de la fostul sot, nu inteleg de ce mi-ar fi necesara acum.
Multumesc

Alexandrarares a scris:

Buna seara.
Gasiti in link-ul atasat informatiile dorite
[ link extern ]

Luati legatura cu un avocat caruia sa ii trimiteti spre studiu hotararea privind custodia. Numai astfel veti avea un raspuns cert.