Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Buletin
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Buletin

Buna ziua am o fata de 14 ani face acum pe 22 si trebuie sa faca buletinu eu nu sunt in romania si nu pot sa ma duc acasa in schimb e fostu concubin am stat 18 ani cu el dar nu ne am casatorit suntem despartiti fata sta cu el vruiam sa stiu trebuie sa ii Trimit procura sa semneze in locu mai.....multumesc frumos
Buna seara,

In mod normal o poate insoti doar fostul concubin, care banuiesc ca este si tatal fetei. Dar cum copilul este minor cred ca trebuia sa existe o hotarare judecatoreasca prin care fiica ii era incredintata.
Cel mai bine este ca fostul concubin sa mearga la evidenta populatei, sa explice situatia si sa ceara informatii privind situatia expusa de dvs.