Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fosta soție a adus într-un apartament care e pe ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fosta soție a adus într-un apartament care e pe numele fetei noastre un bărbat și pe fiul lui. Eu am drept de locuire acolo, având domiciliul pe acea adresă?

am locuit cu fosta sotie in concubinaj 10 ani. avem o fata de 16 ani pe numele careia este apartamentul. fosta a adus alt barbat care are un baiat de varsta fetei. eu am buletinu pe acea adresa iar el nu. ce drept de locuire am acum acolo.? astept hotarare judecatoreasca?
Manuela Rășină, administrator
Cine a platit banii pentru apartament?juma juma sau credit?
apartamentul e al fiicei noastre pentru ca am cedat prin notar partea fiecaruia
Teoretic, aveti dreptul de a locui acolo. Practic, daca nu va intelegeti cu fiica si fosta soție, fiica, daca semneaza cererea si sotia dvs, poate cere evacuarea dvs. Celalalt barbat are calitatea de tolerat, prin urmare, poate locui acolo fara a avea viza sau domiciliu.