Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se poate pune locuinta parintilor mei (tata a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se poate pune locuinta parintilor mei (tata a decedat si ...

Cum se poate pune locuinta parintilor mei (tata a decedat si am facut succesiune,deci acuma suntem proprietari mama si cu mine ) pe numele unui copil de al meu (avind 3 copii ). Nimeni nu mai locuieste in locuinta si ceilati copii acum sunt de acord,dar in timp nu se stie daca se razgindesc. Mama mea momentan e la el.
Dvs și mama ii puteți dona copilului imobilul respectiv, dacă aveți documentație cadastrala și intabulare