avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 154 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se poate pune locuinta parintilor mei (tata a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se poate pune locuinta parintilor mei (tata a decedat si ...

Cum se poate pune locuinta parintilor mei (tata a decedat si am facut succesiune,deci acuma suntem proprietari mama si cu mine ) pe numele unui copil de al meu (avind 3 copii ). Nimeni nu mai locuieste in locuinta si ceilati copii acum sunt de acord,dar in timp nu se stie daca se razgindesc. Mama mea momentan e la el.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 22:01, 6 August 2023
Dvs și mama ii puteți dona copilului imobilul respectiv, dacă aveți documentație cadastrala și intabulare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune And0101 And0101 Buna ziua, Parintii mei au divortat in 2008 insa fara a face partajul. Anul acesta tatal meu a decedat. Mentionez ca locuiesc in casa lor impreuna cu sotia ... (vezi toată discuția)
Am o succesiune de casa siterenuri cum pot intabula pe minne ... dinu154 dinu154 AM O SUCCESIUNE DE CASA SITERENURI CUM POT INTABULA PE MINNE SI SOTUL MEU. CE DEMERSURI TREBUIE FACUTE. (vezi toată discuția)
Pe numele cui se întocmește documentația cadastrală? Alexandreevici Alexandreevici Pe numele cui se întocmește documentația cadastrală? O bunică, văduvă, fără copii a decedat și a lăsat un testament la două persoane ... (vezi toată discuția)