Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de noapte

Buna ziua,
Un salariat efectueaza munca de noapte, iar in Revisal a fost introdus la repartizare timp munca cu ore de noapte. Este obligatoriu de introdus si sporul de noapte in procent de 25% sau este suficient ca s-a mentionat faptul ca presteaza ore de noapte?
Multumesc anticipat!
Lucreaza numai de noapte ?
Nu, 12/24.
Atunci va trebui sa aplicati art.125 si art.126 din codul Muncii sa vedeti daca se incadreaza la munca de noapte.