Forum Discuţii juridice Executare silită Bună seara, Fiul meu are un dosar de executare ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună seara, Fiul meu are un dosar de executare silită din ...

Bună seara...Fiul meu are un dosar de executare silită din anul 2019...stie că este executat silit din anul acesta 2023...luna trecută 14 iulie a găsit plic pe ușă de la executor cu SOMATIE IMOBILIARĂ....Din dosarul de executare. ,,reeise că BRD a cesionat,,(a vîndut).. creanța , lui InvestCapital LTD Malta si recuperatorul KRUK Romania SRL. in timpul executării silite initiate de BRD....Fiul meu a solicitat angajament de plată la executor cu suma de 500 lei lunar...atît poate...ce poate face fiul meu este pensionat medical. cu afectiuni pshiatrice..are lunar 1300 lei pensie medicală...Propprietatea este donată de mine fiului meu cu drept de HABITATIE VIAGERĂ....poate face ceva...sau eu tatăl lui?? Și eu sînt pensionat medical...A trecut cu mult 15 zile... de la somatie...Perimare...sau prescriptie...sau ANPC..Clauze Contractuale Abuzive....Prescrierea poare interveni dacă s-a început executarea silită in 2019?/
Dacă au trecut cele 15 zile termenul legal, nu se mai poate depune contestație la executare.
nici cu Directiva Europeană? [ link extern ] =