Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare apartament Viena Buna avem un apart. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare apartament Viena Buna avem un apart. proprietate la Viena (eu si sotia avem domiciliul ...

Buna, avem un apart. proprietate la Viena (eu si sotia avem domiciliul in RO) pe care vrem sa il vindem. Fiica noastra e casatorita in Austria si locuieste la Viena. Putem sa o imputernicim sa vanda ea apart. fara sa ne mai deplasam la Viena? Care ar fi pasii? Multumiri
Mergeți la un birou notarial, cu actul de proprietate tradus, cu buletinele dvs și cu o copie după buletinul fiicei și ii faceți o procura.
După care, traduceți procura și o trimiteți la Viena