Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajata gravida non-UE cu permis de munca Bună ziua, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajata gravida non-UE cu permis de munca Bună ziua, Avem o ...

Angajata gravida non-UE cu permis de munca
Bună ziua,
Avem o persoana din afara UE care a fost angajata cu permis de munca. A intrat în concediu prenatal în august.
Ce se întâmplă cu avizul de munca/permisul de ședere? Mai este valabil?
Ar trebui sa anunțăm autoritățile de la Imigrari?
Mulțumesc mult!
Nu are nicio legatura una cu alta ..

" .... Orice modificare sau încetare a contractului individual de muncă încheiat cu cetățeanul străin ori, după caz, încetarea detașării acestuia, va fi comunicată Inspectoratului General pentru Imigrări atât de către angajator, cât și de către persoana angajată în termenul legal de 10 zile...."
[ link extern ] /