avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbatere mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbatere mostenire

mama mea este decedata din 1992 si mai are 2 surori in viata.bunica(decedata si ea in 2014)a lasat partea ei de mostanire uneia dintre fiice(sora cu mama mea)la fel si cealalta fiica.mostenirea nu a fost dezbatuta dupa bunicul (decedat in 1984) eu ca urmas al mamei mele mai pot avea drept la mostanirea bunicilor?multumesc!

Alte discuții în legătură

Mostenirea legala tavi180 tavi180 Buna ziua! Am o nelamurire legata de drepturile de mostenire! Situatia este urmatoarea; este vorba despre mostenirea de pe urma bunicilor mei din partea mamei; ... (vezi toată discuția)
Cine are dreptul de mostenire Marlena Ilie Marlena Ilie Buna ziua, După bunicul decedat, conform certificatului de moștenire au rămas moștenitoare 2 fiice, celelalte 3 făcând renunțare( au fost in total 5 ... (vezi toată discuția)
Succesiune bunici julia_itl julia_itl Buna ziua , Bunici si parintii ,si o matusa sunt decedati ,m-am hotarat sa incep succesiune pt bunirile bunicilor ,in conditiile in care o singura ... (vezi toată discuția)