Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Prejudiciu in timpul reabilitării
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Prejudiciu in timpul reabilitării

Buna ziua,
Blocul in care am apartamentul a intrat de câteva luni in reabilitare. Având balconul mare și necesitând reparația lui, cei de la reabilitare au decis sa scoată geamurile existente pentru a da jos partea metalică a balconului care trebuie înlocuită de la 0.
Pentru siguranța, am înfoliat centrală termica de pe balcon, împreuna cu alte lucruri pe care nu le puteam dezinstala.
Astăzi am constatat ca ecranul tactil al centralei mele termice a fost lovit și spart, cu siguranța in timpul acestor lucrări.
As dori sa știu ce este de făcut in aceasta privința si dacă constructorul e bun de plata. Care este calea legală de a acționa asupra prejudiciului unui bun propriu si privat?
Mulțumesc.
După mine, nu aveti ce face, daca nu aveti cum dovedi . Oricine pagubeste pe cineva e obligat sa repare, sa despagubeasca. Problema e, cum dovediti?
gi-jane2, moderator