Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mutare contor gaz si electricitate in caz de demolare. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mutare contor gaz si electricitate in caz de demolare. Urmeaza ...

Mutare contor gaz si electricitate in caz de demolare.
Urmeaza sa demolez o casa si sa fac alta noua pe acelasi loc. Cum fac sa se mute contorul de curent si eventual cel de gaz pana la finalizarea lucrarii. Mai am oricum nevoie doar de curent in perioada urmatoare. Trebuie sa astept pana la demolare sau pot sa fac inainte. Oriucm as vrea sa le mut de pe casa pe gard si sa duc totul de acolo prin subteran. Ce demersuri trebuie sa fac. Inca nu am autorizatia de constructie/demolare.
Multumesc!
Luati legatura cu o firma autorizata pentru intocmirea de proiecte pe gaz si electricitate.
Proiectantul va obtine avizele necesare pentru realizarea proiectelor.
Si pentru demolare aveti nevoie de proiect intocmit de o firma autorizata. In proiect se va specifica cum se asigura impotriva riscului de incendiu si/ sau explozie, practic ce se face cu contoarele si cu legaturile intre casa dvs. si reteaua de distributie.
In baza proiectului cereti autorizatie de demolare de la primarie.