Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Legislatie caini cu sau fara stapan
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Legislatie caini cu sau fara stapan

Buna seara! Am inteles ca oarecum hrănirea animalelor fara stapan este interzisa, dar cum pot determina aplicarea legii in comunitatea mea avand in vedere ca oamenii nu microcipeaza si nu sterilizeaza femelele desi legea ii obliga iar politia nu face nimic in acest sens. Ca urmare a nerespectarii si implicit a neaplicarii legii apar mereu animale noi pe strazi. Consider ca prin obligarea mea la a intalni animale chinuite pe strazi statul imi aduce un prejudiciu si o suferinta. Ce pot face in acest sens?
Alaskka81, utilizator
Sesizati oficial departamentul politia animalelor din cadrul politiei teritoriale
Daca va confruntati cu dezinteres,sesizati oficial esaloanele superioare IJP/IGP