Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Bună ziua! Sunt unic administrator al unui SRL care a ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Bună ziua! Sunt unic administrator al unui SRL care a accesat ...

Bună ziua!
Sunt unic administrator al unui SRL care a accesat în trecut o forma Start up Nation. Pe numele societății este un salon cosmetic. As vrea sa renunț la societate, sa o închid. Fiind fata datorii și alte obligații, ce se va întâmpla cu spațiul? Cum poate rămâne pe numele meu personal?
Mulțumesc!
Este nevoie de mai multe informatii pentru a va raspunde. Trebuie vazut in concret cine este proprietarul spatiului - dvs ca persoana fizica sau societatea? Daca este societatea, imobilul este in capitalul social sau nu? Ziceti ca sunteti administrator, dar sunteti si asociat unic?
La modul general, dupa finalizarea procedurii de inchidere a societatii, bunurile trec in proprietatea asociatilor, dar ne puteti contacta pentru o discutie concreta.