Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua!Unde trebuie să merg pentru a solicita un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua!Unde trebuie să merg pentru a solicita un ordin de ...

Bună ziua!Unde trebuie să merg pentru a solicita un ordin de protecție al familiei mele. Cui trebuie să mă adresez, deoarece fiiindumi amenințată familia o săptămână întreagă poliția nu la putut domoli decât cu o amendă pe infractor susținând că are probleme psihice. Mulțumesc
Dacă poliția nu instituie un ordin de protecție provizoriu, puteți formula direct la instanță o cerere în acest sens.
Mulțumesc frumos!