avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua!Unde trebuie să merg pentru a solicita un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua!Unde trebuie să merg pentru a solicita un ordin de ...

Bună ziua!Unde trebuie să merg pentru a solicita un ordin de protecție al familiei mele. Cui trebuie să mă adresez, deoarece fiiindumi amenințată familia o săptămână întreagă poliția nu la putut domoli decât cu o amendă pe infractor susținând că are probleme psihice. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Livadariumihaela3@gmail.com , utilizator 20:07, 26 August 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă poliția nu instituie un ordin de protecție provizoriu, puteți formula direct la instanță o cerere în acest sens.
Mulțumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere penala Anonimata Anonimata As dorii sa stiu ce este de facut in cazul in care am depus plangere penala impotriva surorii mele cu care locuiesc care ma tot ameninta cu moartea si m-a ... (vezi toată discuția)
Conditii solicitare ordin de restrictie mariascripcaru mariascripcaru in ce conditii pot solicita ordin de restrictie impotriva unei persoane care m-a agresat si ma ameninta in continuare ,persoana nefiind din familie .Multumesc ... (vezi toată discuția)
Punerea sub interdictie ? andreeaorhei andreeaorhei Buna .Am un baiat de 21 de ani care imi adreseaza injurii si amenintari la adresa mea si vreau sa il pun sub interdictie sa nu se mai apropie de mine . ce pot ... (vezi toată discuția)