Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Model Hotarare AGA pentru un SRL (cu actionar unic) ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Model Hotarare AGA pentru un SRL (cu actionar unic) care doreste sa intre in actionariatul unei Societati pe Actiuni (SA)

Buna ziua,

Sunt asociat unic si administrator al unui SRL care are ca obiect de activitate, printre altele, si achizitia si administrarea de imobile.

As dori ca SRL-ul meu sa intre ca actionar intr-o societate comerciala de tip SA cu obiect de activitate achizitia, administrarea si vanzarea de imobile.

Inteleg ca am nevoie de o hotarare AGA pentru acest lucru.

Exista vreun model de hotarare AGA pentru intrarea unui SRL in actionariatul unei societati pe actiuni? Ma puteti ajuta?

Va multumesc anticipat !!!
CezarDUMITRIU, utilizator