avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua!Este îndreptățit angajatorul sa nu mi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua!Este îndreptățit angajatorul sa nu mi acorde drepturile ...

Buna ziua!Este îndreptățit angajatorul sa nu mi acorde drepturile salariale în situația în care eu am demisionat fără a sta în preaviz?
Bună dimineața!
Este corect cu ceea ce v-a precizat dl Cornel Vasile, așa încât vă sfătuiesc să alegeți una dintre variantele expuse de dânsul, cum credeți dvs.ca va avantajează!
Va mulțumesc mult pentru ajutorul acordat!O zi frumoasa tuturor!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna.zilele de plata a salarului sunt 16 si ultima zi din luna..salar ... Raul46 Raul46 Buna.Zilele de plata a salarului sunt 16 si ultima zi din luna..Salar iau 2300 in mina.Am 16 zile de concediu neefectuate.Demisia o depun cu data de 22.05.2023 ... (vezi toată discuția)
Bună seara,am demisionat cu lichidare la zi, angajatorul nu ... Ina66 Ina66 Bună seara,am demisionat cu lichidare la zi, angajatorul nu mi-a dat ultimul salariu,ce pot să fac,unde să mă adresez! (vezi toată discuția)
Demisie ibor44 ibor44 Buna ziua. Am demisionat la sfaritul lunii dar nu mi-au dat salariul (il luam cu o luna in urma). Unde pot face o sesizare. Precizez ca am demisionat in ... (vezi toată discuția)