Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radierea unui vehicul la cerere, în cazul în care ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radierea unui vehicul la cerere, în cazul în care deţinătorul ...

Radierea unui vehicul la cerere, în cazul în care deţinătorul nu mai doreşte menţinerea acestuia în circulaţie
[ link extern ]

Document: Dovada depozitării vehiculului într-un spațiu adecvat, deținut în condițiile legii;

Intrebare:
Ce document trebuie incheiat intre detinatorul unui autovehicul care vrea sa il radieze din circulatie si sa il depoziteze si detinatorul spațiului adecvat, deținut în condițiile legii?

La DRPCIV se prezinta copia actului de proprietate pentru terenul pe care se va depozita autovehiculul si un document incheiat intre proprietarul masinii si proprietarul terenului.

Care este acest document?
Poate fi incheiat un contract de comodat pe perioada nedeterminata care sa fie suplimentar dovezii spatiului adecvat depozitarii?
Da, acel contract de comodat este suficient.