avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cine redacteaza contractul de prestari servicii?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cine redacteaza contractul de prestari servicii?

Cine redacteaza contractul de prestari servicii? Prestatorul sau Beneficiarul?
Ultima modificare: Vineri, 1 Septembrie 2023
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Oricare dintre parti. Nu este o regula.
Ideal este ca acest contract sa se negocieze, adica sa poata include modificari propuse de ambele parti.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Multumesc frumos ptr raspuns.
cu placere!
Spor!
Ana

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata servicii prestate in ascociatie papadiouf papadiouf buna ziua, am o intrebare: sa zicem k in blocse fac lucrari de schimbare coloana apa calda. ptr. munca prestata se emite de catre prestatorul serviciuluio ... (vezi toată discuția)
Act aditional la contract prestari servicii - lucrari noi ContSters155575 ContSters155575 Buna ziua, As avea nevoie de un model de act aditional, la un contract de prestari servicii IT, in care am specificat urmatorele: \"Cererile de schimbare a ... (vezi toată discuția)
Formular 200 sau 205? greseala la af sau la mine? Silvia Monica Silvia Monica Va rog frumos, as avea nevoie de un raspuns daca se poate: Buna ziua, Va rog frumos sa imi explicati, ptr ca eu nu inteleg. In 2009 am avut incheiat un ... (vezi toată discuția)