Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Centru de îngrijiri medicale la domiciliu deschis de ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Centru de îngrijiri medicale la domiciliu deschis de ong

buna ziua!

reprezint un ONG.

vreau să deschid un serviciu de îngrijiri medicale la domiciliu.

in ce cod CAEN pot să mă încadrez?
și cum pot obține unu?
care sunt procedurile ?
george-neagu, moderator
Pentru a desfasura activitatea de ingriiri medicale la domiciliu trebuie sa infiintati o forma juridica - SRL, PFA sau asociatie (daca sunteti mai multe persoane).
Pentru SRL aveti nevoie de codul CAEN, care arata obiectul de activitate al firmei. Puteti mentiona in statut mai multe astfel de coduri, Spre exemplu. 8810 si 8690
Pentru infiintare PFA este necesar sa aveti o diploma de calificare in domeniu.
Si PFA si SRL se infiinteaza la ONRC - gasiti aici mai multe informatii - www.onrc.ro