avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Centru de îngrijiri medicale la domiciliu deschis de ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Centru de îngrijiri medicale la domiciliu deschis de ong

buna ziua!

reprezint un ONG.

vreau să deschid un serviciu de îngrijiri medicale la domiciliu.

in ce cod CAEN pot să mă încadrez?
și cum pot obține unu?
care sunt procedurile ?
Ultima modificare: Vineri, 1 Septembrie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: SCA IONESCU & NOVAC , Avocat 17:15, 4 Septembrie 2023
Pentru a desfasura activitatea de ingriiri medicale la domiciliu trebuie sa infiintati o forma juridica - SRL, PFA sau asociatie (daca sunteti mai multe persoane).
Pentru SRL aveti nevoie de codul CAEN, care arata obiectul de activitate al firmei. Puteti mentiona in statut mai multe astfel de coduri, Spre exemplu. 8810 si 8690
Pentru infiintare PFA este necesar sa aveti o diploma de calificare in domeniu.
Si PFA si SRL se infiinteaza la ONRC - gasiti aici mai multe informatii - www.onrc.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pe ce cod caen putem deschide un srl ingrijiri la domiciliu? blondina14 blondina14 Bună ziua !!Doresc sa deschid un SRL ca activitate,firma de ingrijiri la domiciliu ,sunt Asistent medical generalist,doresc sa fiu asociat unic și ... (vezi toată discuția)
Ce studi(calificari) iti trebuie pt deschidere magazin naturist? viorel_bz viorel_bz pt a deschide un magazin naturist tip plafar ceaiurii, tincturii,etc iti trebuie o anumita calificare,studii? va multumesc (vezi toată discuția)
Cod caen asociatie! lor1988 lor1988 Cod Caen Asociatie! Buna ziua! Am infiintat de curand o asociatie cu scopul strangerii de fonduri pentru terapiile fiului meu cu handicap grav. La ... (vezi toată discuția)