Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Masina familiei este pe numele soției, care a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Masina familiei este pe numele soției, care a decedat. Am făcut ...

Masina familiei este pe numele soției, care a decedat. Am făcut succesiunea pentru mașină și avem actul de moștenitor. Cum facem schimbarea talonului mașinii pe numele soțului supravietuitor ?
1. Unde ?
2. Ce acte sunt necesare ?
3. Cat timp se poate circula cu talonul vechi ?
Puteti circula cu talonul vechi fara limita. Actul de mostenitor, va va folosi in cazul vanzarii ca trebuie sa scoateti certificatul fiscal.
w_v_w_v, utilizator