Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Fuziune srl
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Fuziune srl

As dori sa aflu, daca pt o fuziune este nevoie de acordul tuturor asociatilor dintrun srl, sau poate semna doar unul dintre ei, care este si administrator.
Este nevoie de hotararea aga unde deciziile se iau cu majoritatea in conditiile legii.
Daca doriti fuziunea cu o alta societate este bine sa consultati un avocat care lucreaza in comercial si care a mai facut asa ceva.
hotararea trebuie sa fie a majoritiatii asociatilor.