avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Încălcarea drepturilor de a asista la ședințele ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Încălcarea drepturilor de a asista la ședințele consiliului

Cui mă pot adresa dacă primarul nu-mi permite să asist la ședințele consiliului.
Eu știu că ședințele consiliului sunt publice și poate asista oricine.
Nu înseamnă că mi se încalcă un drept?

Alte discuții în legătură

Sanctiuni aplicabile funcþiei publice de secretar al unitãþii administrativ-teritoriale danielbox4 danielbox4 Va rog cateva sfaturi pentru urmatoarea problema: Conform legii secretarul trebuie sa faca publice procesele verbale de sedinta incheiate in sedintele ... (vezi toată discuția)
primarul "dictator" crimit crimit Cât de obligatorie este publicarea datei ședințelor consiliului local? Ce se întâmplă dacă primarul nu a făcut publice majoritatea informațiilor ... (vezi toată discuția)
Exercitarea dreptului de preemptiune AnaGorovei AnaGorovei Buna ziua! Doresc sa cumpar un teren in extravilanul municipiului, incadrat in categoria arabil, proprietar fiind Consiliul Local. Am depus cerere la DAPPP ... (vezi toată discuția)