Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ordin prezidential
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ordin prezidential

ce inseamna?
Dispozitie/ act obligatoriu semnat de presedintele unui stat.
Cred ca v-at exprimat corect si nu este confuzie cu ordonanta presidentiala care este o procedura speciala in temeiul careia, instanta de judecata poate dispune masuri temporare, in cazuri urgente.