avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1415 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vă rog să mi raspundeți la o intrebare: o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vă rog să mi raspundeți la o intrebare: o instituție publică de stat , în speța Scoala ce deține un teren cu tritlu de proprietate poate să închieie un contract de arendare cu o persoană fizică sau agent economic ? dacă da, în ce condiții, cu licitație

contract de arendare

Alte discuții în legătură

Contract de arenda Magdalena09 Magdalena09 Buna ziua. Am primit o adresa prin care se solicita rezolvarea urmatoarei situatii: in anul 2009 a fost incheiat un contract de arenda cu x. Arendatorul a ... (vezi toată discuția)
Încetare contract arenda după decesul arendatorului aenescu93@gmail.com aenescu93@gmail.com Buna ziua. Doresc sa stiu , daca in situatia in care arendatotorul a decedat in 2015, contractul de arenda incheiat de defuncta si arendas pe o perioada de 10 ... (vezi toată discuția)
Tva pe cereale elis57 elis57 Va rog, daca poate cineva sa ma lamureasca in legatura cu urmatorul aspect: Am un contract de arenda pentru o anumota suprafata de teren incheiat cu o ... (vezi toată discuția)