Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... De la 1% pe venit la impozit pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

De la 1% pe venit la impozit pe profit

Buna ziua.
Daca o firma care a fost anul trecut cu 1% pe venit ,anul acesta neavand angajati pe 16% din profit,in cazul ca in decembrie are un angajat,poate sa treaca fin ianuarie 2024 inapoi pe 1% din venit?
Multumesc
george-neagu, moderator
Da.