Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Urinatul in locuri publice
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Urinatul in locuri publice

Salutare, în drum spre Italia am oprit cu mașina la o benzinărie in Slovacia pt că aveam nevoie la wc doar că era închis
Fiind închis m-am băgat și eu în parcare lângă în tufiș și am urinat acolo, după ce am terminat am observat că era o camera care se îndrepta fix spre mine .
Pot sa iau amendă pt urinat pe baza unei camere video ?
Mulțumesc
Posibil sa primiti acasa PV de contraventie pentru amenda. Se respecta legislatia aplicabila din Slovacia.
Nu as crede...
Se uitau sa nu furați.