avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 312 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Urinatul in locuri publice
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Urinatul in locuri publice

Urinatul in locuri publice
Salutare, în drum spre Italia am oprit cu mașina la o benzinărie in Slovacia pt că aveam nevoie la wc doar că era închis
Fiind închis m-am băgat și eu în parcare lângă în tufiș și am urinat acolo, după ce am terminat am observat că era o camera care se îndrepta fix spre mine .
Pot sa iau amendă pt urinat pe baza unei camere video ?
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 19:43, 9 Septembrie 2023
Posibil sa primiti acasa PV de contraventie pentru amenda. Se respecta legislatia aplicabila din Slovacia.
Nu as crede...
Se uitau sa nu furați.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda slovacia - neplata vivio vivio Am fost in Polonia la n festival ca sa reprezentam Romania, La intoarcere, in Slovacia am intrat la fiecare statie peco iesita in cale sa intrebam de vigneta ... (vezi toată discuția)
Solicitare date cf oug 195/2002 MIT_3 MIT_3 Buna ziua, Este legal ca sa ti se solicite de catre Inspectoratul de Politie sa transmiti datele personale ale conducatorului auto (inclusiv CNP) conform art ... (vezi toată discuția)
Amenda pentru ca nu am avut rovinieta beliskner beliskner Salut!...sper ca ma puteti ajuta si pe mine :D In data de 03.12.2010 am circulat pe un drum national fara rovinieta si m-au prins camerele. In data de ... (vezi toată discuția)