Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... CONDITII ACORDARE BURSA COPIL FAM.MONOPARENTALA
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

CONDITII ACORDARE BURSA COPIL FAM.MONOPARENTALA

As vrea sa va intreb dacă știe cineva sa îmi spună ce documente se cer ANUL ACESTA pentru ca un copil(încă minor) dintr-o familie monoparentala sa primească bursa destinata acestei situații. Multumesc
Documentele care vor fi depuse de părinți/reprezentanții legali/elevii majori:
a) „cerere a părintelui/reprezentantului legal/elevului major;
b) declarație pe propria răspundere privind veniturile nete, cu caracter permanent, obținute pe ultimele 12 luni anterioare cererii realizate de membrii familiei, supuse impozitului pe venit.
c) documente doveditoare ale componenței familiei.