avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Procedura scadere nota la purtare ciclul primar
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Procedura scadere nota la purtare ciclul primar

Buna ziua,

E cineva care ar putea sa imi spuna care este procedura pentru scaderea notei la purtare a unui copil in clasa a 4-a?
Parintii nu ar trebui anuntati atunci cand se ia o astfel de masura?
Azi am luat foaia matricola de la vechea scoala a copilului meu si am constatat ca la purtare are calificativul "B", asta in conditiile in care pe tot parcursul anului scolar nu am fost niciodata avertizati ca au in vedere o asemenea masura.

Alte discuții în legătură

Nota purtare elev. paulionstoica paulionstoica Se poate scadea nota la purtare unui elev de clasa a-V-a, fara a se instiinta in scris parintii acestuia, inainte de a se trece direct la acest eveniment? (vezi toată discuția)
Model de contestatie pentru anularea deciziei de exmatriculare alex buzau alex buzau Buna ziua.ma pueti ajuta si pe mine cu un model de contestatie pentru anularea deciziei de exmatriculare ??sincer nu stiu ce sa mai cred .in data de 28 ... (vezi toată discuția)
Violenta in scoala. ce masuri pot fi luate in cazul unui elev violent? danutzik danutzik Buna ziua ! Copilul meu a fost batut in scoala ,in timpul unei pauze ,de un altul de la alta clasa ,acesta din urma este cunoscut in scoala ca un \\"copil ... (vezi toată discuția)