Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Detin impreuna su sora mea un teren de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Detin impreuna su sora mea un teren de 1170mp in care ...

Buna ziua! Detin impreuna su sora mea un teren de 1170mp in care intra,casa batraneasca construita in 1960 si gradina .Cum ar trebui sa impartim corect? Mentionez ca nu se poate imparti casa pentru ca e compacta,are 70 mp.E corect ca o persoana sa ia gradina insemnand 585 mp si cealalta casa si diferenta de teren? adica 1170: 2? Multumesc!
"Corectul" îl stabiliți între dvs.
Discutați, vorbiți, conveniti și dacă ajungeți la un acord, încheiați un act de partaj voluntar.
În caz ca nu va înțelegeți, va adresați instantei.