avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 985 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Daca vreau sa imi imprejmuiesc provizoriu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Daca vreau sa imi imprejmuiesc provizoriu terenul ...

Buna ziua!
Daca vreau sa imi imprejmuiesc provizoriu terenul meu cu plasa de sarma si stalpi infipti in beton pe pamant as avea nevoie de autorizatie?

Nu construiesc nimic, nu fac sapaturi sau sa bag stalpii in pamant.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 13:02, 21 Septembrie 2023
Stâlpii vor avea o mică fundație...așa că veți avea nevoie de autorizație.
depinde de regulamentul de urbanism. In multe localitati e suficient un certificat de urbanism. Intrebati primaria

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am cumparat anul trecut in vara un teren si as vrea sa il imprejmuiesc ... Flavius900 Flavius900 Am cumparat anul trecut in vara un teren si as vrea sa il imprejmuiesc cu plasa de sarma(stalpi de metal infipti in pamant de care sa leg plasa de sarma. Am ... (vezi toată discuția)
Autorizatie gard din plasa de sarma ContSters94154 ContSters94154 Am un teren extravilan (arator) si vreau sa-l imrejmuiesc cu gard din boltari (stalpishori de beton armat) si plasa de sarma. Oare am nevoie de ceva ... (vezi toată discuția)
Imprejmuire teren extravilan fara autorizatie de constructie .buna ziua ! am in proprietate un teren extravilan arabil cu cadastru ... ciucurelrebel ciucurelrebel Buna ziua ! Am in proprietate un teren extravilan arabil cu cadastru , intabulare si toate cele , pe care doresc sa-l imprejmuiesc . Am inteles ca Legea 50 ... (vezi toată discuția)