Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Daca vreau sa imi imprejmuiesc provizoriu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Daca vreau sa imi imprejmuiesc provizoriu terenul ...

Buna ziua!
Daca vreau sa imi imprejmuiesc provizoriu terenul meu cu plasa de sarma si stalpi infipti in beton pe pamant as avea nevoie de autorizatie?

Nu construiesc nimic, nu fac sapaturi sau sa bag stalpii in pamant.
Multumesc
Stâlpii vor avea o mică fundație...așa că veți avea nevoie de autorizație.
depinde de regulamentul de urbanism. In multe localitati e suficient un certificat de urbanism. Intrebati primaria