avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna! Dacă un imobil este cumpărat de 2 proprietari, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna! Dacă un imobil este cumpărat de 2 proprietari, trebuie ...

Buna! Dacă un imobil este cumpărat de 2 proprietari, trebuie ambii sa plateasca fiecare in parte TVA-ul de 5% sau se calculează TVA-ul per imobil indiferent de câți proprietari sunt ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:31, 23 Septembrie 2023
Se calculează TVA-ul per imobil indiferent de câți proprietari sunt.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coproprietate pe cote parti. reguli privind plata impozitului si vanzarea cris_89 cris_89 In urma succesiunii facute in urma decesului bunicului, mama mea a mostenit o jumatate dintr-o proprietate (casa parinteasca) iar cealalta parte a fost ... (vezi toată discuția)
Tva achizitie 1/2 din imobil impreuna cu o persoana diferita de sotie Cezarcj Cezarcj Buna ziua, In cazul in care eu nu mai indeplinesc criteriile pt achizitie imobil cu TVA 5% si cumpar doar 1/2 dintr-o locuinta impreuna cu o persoana ce nu ... (vezi toată discuția)
Expertiza imobil SperantaDimciu SperantaDimciu Buna ziua, Spuneti-mi, va rog, daca mi s-a realizat un raport de evaluare al unui imobil (unde exista in urma succesiunii/mostenirii 4 proprietari avand cote ... (vezi toată discuția)