Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... evacuare bunuri mobile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

evacuare bunuri mobile

Buna seara,
in cazul achizitionarii unui apartament la licitatie si care a fost predat de fostii proprietari adjudecatarului in baza unui proces verbal de predare primire, poate adjudecatarul sa dispuna de bunurile ramase in apartament (e vorba de piese de mobilier)?
Mentionez ca in procesul verbal nu au fost trecute aceste piese de mobilier. Are dreptul adjudecatarul sa scoata afara/ sa doneze primului venit acest mobilier, deoarece incurca la renovarea apartamentului? Sau trebuie notificare in scris (e valabila si pe whatsapp? deoarece nu se cunoaste adresa fostilor proprietari) trimisa fostilor proprietari? In cazul in care e nevoie de notificare care ar fi termenul minim ca fostii proprietari sa isi scoata si acele bunuri afara din apartament?

Multumesc.
Daca nu sunt mentionate, nu exista, deci le puteti arunca.